Nasza misja

NaukoweFakty.pl to portal, na którym każdego dnia publikowany jest jeden nowy fakt naukowy, powszechnie znany małej ilości osób lub wyjaśniający błędne przekonanie w świadomości większości z nas. Serwis ten ma za zadanie poszerzać zainteresowanie nauką i zachęcać do pogłębiania swojej wiedzy zarówno wśród dorosłych jak i dzieci. Zakres informacji zawartych na stronie jest szeroki, dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Miernikiem wartości danego faktu jest licznik, który widnieje przy każdym z faktów. Wystarczy jednokrotnie kliknąć na zieloną strzałkę, skierowaną do góry, jeśli informacja jest dla nas wartościowa, bądź czerwoną strzałkę skierowaną do dołu, jeśli fakt nie zrobił na nas wrażenia. W ten sposób fakty z największą ilością głosów pozytywnych będą uważane za najbardziej wartościowe.

Celem naszego portalu jest także umożliwienie wykazania się dowolnej liczbie internautów. Stworzyliśmy narzędzie umożliwiające samodzielnie dodanie interesującego faktu naukowego. W górnej części strony znajduje się przycisk „Dodaj własny fakt”, kliknięcie którego przeniesie nas na stronę z formularzem zgłoszeniowym. Po moderacji faktu pojawi się on na stronie lub nie (jeśli jest nieciekawy, powtarza się lub jest informacją nieprawdziwą). Niezbędna informacja to podanie źródła danego faktu. Zachęcamy serdecznie do zgłaszania swoich propozycji!

NaukoweFakty.pl – codzienna dawka nauki w przystępnej formie!