Głośniki audio - Nautilus

Wielu osobom, które czytały powieści Juliusza Verne'a "Nautilus" kojarzy się z fikcyjnym okrętem podwodnym, którym dowodził hinduski książę Dakkar, nazywający sam siebie Kapitanem Nemo. Słowo to od razu więc kojarzy się z czymś tajemniczym, kreatywnym, ciekawym - nic dziwnego, że właśnie do niego nawiązuje firma sprzedająca nowoczesne głośniki audio, które samym swoim wyglądem przyciągają fanów oryginalności, a kolejnych zainteresowanych ujmą doskonałym dźwiękiem, jaki się z nich wydobywa. Jako że to urządzenia, o których wiele osób zapewne już słyszało i zastanawia się nad ich zakupem, ale i znajdą się tacy, którzy szukają po prostu doskonałej jakości sprzętu dla siebie i nie wiedzą jeszcze za wiele na temat głośników Nautilus, przedstawiamy pokrótce ten przełomowy sprzęt! Co warto o nim wiedzieć?

Sprzęt audio - jaki wybrać?

Głośniki audio, przeznaczone do odsłuchiwania muzyki czy odtwarzania filmów to bardzo ważny element każdego współczesnego mieszkania. Wiele osób nie wyobraża sobie bez nich spokojnego życia, ponieważ pozwalają się odprężyć po ciężkim dniu w pracy przy dźwiękach ulubionej muzyki, jak również stworzyć właściwy klimat w trakcie spotkania ze znajomymi czy kimś wyjątkowym. Kto zwraca uwagę na jakość dźwięku, z pewnością będzie się długo głowił przed wyborem właściwych głośników do swojego domu, ponieważ należy je dopasować do potrzeb konkretnego wnętrza, zadbać o wybór dosyć estetycznych modeli, by mogły nie tylko stać, ale i zdobić pokój, jak też trzeba koniecznie zapoznać się z ich parametrami, bo to one decydują o finalnym, uzyskiwanym efekcie. 

Wybór odpowiedniego sprzętu audio nie jest więc prosty, a rosnąca liczba ofert od znanych producentów tak naprawdę niewiele ułatwia - niektórzy wręcz nie lubią mieć takiego wyboru, bo ciągle im się wydaje, że może inny model będzie lepszy. W tej chwili na szczęście mamy jednak tak wiele rodzajów głośników o różnym wyglądzie i możliwościach, że nawet najbardziej wymagający znajdzie coś dla siebie. Głośniki mogą mieć niestandardową obudowę i jest to ich olbrzymi plus - pasują bowiem do różnych wnętrz, a przecież aranżujemy przestrzeń w różnych stylach, bo każdy człowiek ma inny gust. Głośniki audio Nautilus na pewno spodobają się dość dużej liczbie osób - są wyjątkowe!

głośniki audio

Głośniki audio - Nautilus

Nautilus zajmuje się dystrybucją głośników różnych marek - w jej ofercie znajdziemy zatem sprzęty między innymi od:

Accuphase
Acoustic Revive
Acrolink
Castle
Chario
Heed
Leben
Music hall
Octave
Siltech
Power Base
Russound
ZYX.

To marki, których nikomu chyba nie trzeba przedstawiać, ponieważ są powszechnie znane - a to i tak nie wszyscy producenci, z jakimi współpracuje firma. W efekcie rozwiązania na jakie mogą sobie pozwolić kupujący spełniają naprawdę wygórowane wymagania. Warto zdecydować się na gotowe zestawy, w których zyskujemy odtwarzacz, wzmacniacz i głośniki. Wybór jest zresztą naprawdę ogromny - a rozwiązania mają tak ciekawe lub klasyczne formy, że dopasuje się je do tych nowoczesnych, ale i tych bardziej tradycyjnych przestrzeni.

Nautilus od Bowers & Wilkins

Opisując głośniki Nautilus nie można zapomnieć o głośnikach, które dosyć niedawno pojawiły się na rynku i które dzięki swojej oryginalnej prezencji bardzo szybko zyskały rozgłos w pewnych kręgach - głośniki Nautilus od Bowers & Wilkins przypominają muszlę ślimaka, a dźwięk jaki się z nich wydobywa jest równie oszałamiający, jak ich wygląd. Oczywiście, oszałamiają w sposób pozytywny. Wszystko dlatego, że głośniki to połączenie prostych i spiralnych, zwężających się tub, które wypełnione są materiałami tłumiącymi. Pochłaniają one niepożądane fale dźwiękowe, które powstają we wszystkich głośnikach i które niestety wpływają na efekt końcowy, słyszany przez użytkownika. Kiedy zatem słucha się nowoczesnych głośników Nautilus, nie trzeba się obawiać żadnych zakłóceń - powstający dźwięk jest wyjątkowo czysty, a wygląd głośników tak ciekawy, że bez wątpienia podnoszą one prestiż wnętrza. Mogą stać wszędzie - byle zawsze na widoku, bo wzbudzają szczególne zainteresowanie odwiedzających!