Trendy na rynku deweloperskim — czyli co musisz wiedzieć, zanim kupisz dom

W ostatnich latach rynek domów deweloperskich zyskał w oczach Polaków. Coraz częściej decydujemy się na kupno projektu lub po prostu domu stworzonego przez dewelopera. Z każdym rokiem pojawiają się jednak nowe trendy, co wynika bezpośrednio z oczekiwań klientów. Sprawdź, jakich domów poszukują obecnie Polacy i bez jakich elementów nie mogą się obyć.

Polacy ufają tylko sprawdzonym deweloperom

Trend związany z kupowaniem domów deweloperskich stale rośnie. Jednak Polacy są nadal na tyle nieufni, że najczęściej nawiązują współpracę z firmami deweloperskimi o wysokiej renomie. Najczęściej opiera się to również na opiniach, czy doświadczeniu innych członków rodziny, czy też znajomych. Ostrożność w tej kwestii wynika z obawy przed utratą często oszczędności życia lub wysokimi kredytami, które zaciągają Polacy na zakup domu, który następnie spłacają przez nawet kilkadziesiąt lat. Toteż nic dziwnego, że znacznie rozsądniejszym rozwiązaniem jest korzystanie z usług firm deweloperskich, takich jak https://new-house.com.pl/budowa-domu.

Dynamiczność rynku deweloperskiego

Stale zmienia się najpopularniejszy metraż domów deweloperskich. Niektórzy klienci kupują dom po to, aby mieszkać w nim przez lata, z kolei inni wolą potraktować go jako inwestycję i wynajmować. Według najnowszych statystyk domu pod wynajem to już blisko połowa domów deweloperskich. W takich sytuacjach częściej wybierane są małe metraże ok. 30 metrów kwadratowych. W przypadku osób, które chcą mieszkać w takich domach, najpopularniejsze są metraże większe, niż 50 m kw.

Dom tylko z balkonem

Jak podają firmy deweloperskie, balkon to stał się standardem, bez którego już nie wyobrażamy sobie domu. Tym bardziej, kiedy nie posiadamy ogródka lub jest on bardzo mały. Balkon to nie tylko miejsce, w którym możemy wypocząć, spędzić czas na świeżym powietrzu z bliskimi osobami, ale też możemy rozwijać swoje pasje takie, jak ogrodnictwo, czy też zielarstwo. Bardziej wymagający klienci zwracają uwagę również na widok z balkonu. Znacznie gorzej sprzedają się domy, które w bliskim otoczeniu z każdej strony sąsiadują z innymi budynkami.

Piwnice nie są już najważniejsze

Coraz więcej domów deweloperskich pozbawionych jest piwnic, czy nawet komórek na posesji. Wynika to nie tylko z oszczędności, ale też z ogólnego trendu, który wskazuje, że klienci coraz mniej zwracają uwagę na ten aspekt. Wynika to stąd, że coraz rzadziej trzymamy w domu spore ilości zapasów żywności, czy też zaprawy.

Przynajmniej jeden garaż

Osoby, które myślą długofalowo szukają domów, które posiadają przynajmniej jeden garaż i podjazd, na którym mógłby stanąć kolejny samochód. Już coraz rzadziej zdarzają się sytuacje, w których oszczędzam miejsce i rezygnujemy z garażu na rzecz kolejnego pokoju. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż społeczeństwo się bogaci, co oznacza, że może pozwolić sobie na coraz lepsze modele samochodów. Wtedy też bardziej zależy nam na dbaniu o zachowanie ich w jak najlepszym stanie, a jak wiadomo, nic nie niszczy samochodu bardziej, niż bezczynne stanie na podjeździe.

 

Artykuł zewnętrzny