Oligofrenopedagogika online - nowe spojrzenie na edukację osób z niepełnosprawnością intelektualną

​Studia oligofrenopedagogika to specjalistyczny kierunek dla nauczycieli, pedagogów, jak również terapeutów, którzy chcą ponieść swoje kwalifikacje do pracy z dziećmi oraz z młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną. Dzięki studiom podyplomowym można śmiało poddać się kształceniu osób niepełnosprawnych i przeprowadzić skrupulatną, jak również właściwą diagnozę odnoszącą się do konkretnej osoby. Już teraz sprawdź, dlaczego i jakie studia z oligofrenopedagogiki można rozpocząć online.

Szczegóły dotyczące studiów: zapoznaj się z programem studiów podyplomowych z oligofrenopedagogiki online

Dzieci specjalnej troski potrzebują prawidłowej diagnozy, a następnie przeprowadzenia zajęć opierających się na specjalistycznej terapii. Nie ma zatem niczego dziwnego w tym, że tak wiele osób po studiach wyższych pedagogicznych decyduje się na ukończenie kierunku oligofrenopedagogika studia podyplomowe, które dają wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie nauczania osób z niepełnosprawnością umysłową.

Program studiów z oligofrenopedagogiki, kształcenie osób niepełnosprawnych skierowany jest dla nauczycieli, pedagogów, czy też terapeutów, którzy w przyszłości chcą nauczać w placówkach oświatowych, jak również wychowawczych. 

Jeśli zależy Ci na podniesieniu swoich kompetencji w tym zakresie to zajrzyj na ofertę edukacji osób niepełnosprawnych: ire-studia.edu.pl/studia-podyplomowe/pedagogika-specjalna/oligofrenopedagogika/

Program – Studia Oligofrenopedagogika: dowiedz się, jakie są cele i treści programowe studiów podyplomowych z oligofrenopedagogiki

Program studiów z zakresu oligofrenopedagogiki obejmuje takie zagadnienia, jak chociażby podstawy pedagogiki specjalnej, dydaktykę specjalną, czy diagnostykę. W zakresie obowiązkowych przedmiotów odnaleźć można również etykę zawodu nauczyciela, anatomię i fizjologię układu nerwowego z elementami neurologii, jak również oligofrenopedagogikę. Podczas zajęć porusza się także psychologiczne podstawy terapii osób z niepełnosprawnością intelektualną, czy też prawne aspekty funkcjonowania osób z niepełnosprawnością intelektualną. 

Każde z tych zagadnień poruszane jest w takim zakresie, by potencjalny nauczyciel, pedagog, czy terapeuta mógł nabyć takich umiejętności, które są mu niezbędne.

Oligofrenopedagogika studia podyplomowe: zdobądź wiedzę i umiejętności w zakresie oligofrenopedagogiki dzięki studiom podyplomowym online

Jeśli chcesz zdobyć umiejętności z zakresu oligofrenopedagogiki, a nie wiesz w jaki sposób je nabyć to koniecznie zapisz się na specjalne studia podyplomowe. Wszystkie zajęcia odbywają się online, przy założeniu, że przedmioty zdaje się u określonego wykładowcy, nie natomiast pracą dyplomową.

Studia oligofrenopedagogika umożliwiają spełnienie najwyższych wymagań i poszerzenie kwalifikacji z zakresu pracy z upośledzeniem umysłowym dzieci i młodzieży. Jeśli zatem planujesz podjąć się takiego zatrudnienia to koniecznie zadbaj o własne umiejętności. 

Studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki trwają 3 semestry.

Artykuł partnera