Pierwszy jednoślad — rowerowy przewodnik zakupowy

Podstawa przyjemnych rowerowych wojaży, podczas których o nic nie będziesz się martwić? Bez wątpienia odpowiedni jednoślad, czyli taki, który będzie najlepszą odpowiedzią na Twoje potrzeby. Mnogość dostępnych w sklepach modeli sprawia, że trudno Ci się połapać w świecie dwóch kółek? W takim razie skorzystaj z mini przewodnika zakupowego, zobacz, na co warto zwrócić uwagę i wybierz swój rower idealny!

Miejski, trekkingowy, górski, BMX… — jaki model do Ciebie pasuje?

Zakup idealnych dwóch kółek to nie lada wyzwanie — tu zdecydowanie nie ma miejsca na pośpiech. Zanim rozpoczniesz swoje poszukiwania, w pierwszej kolejności zastanów się, gdzie i jak zamierzasz jeździć. Wiedz, że teren po którym planujesz się przemieszczać, nie pozostaje bez wpływu na wybór właściwego jednośladu, a tym samym komfort oraz bezpieczeństwo Twojej jazdy. Jeśli szukasz alternatywy do samochodu czy zatłoczonego autobusu, postaw na rower miejski, który sprawi, że pokonywanie miastowych ulic nabierze wyjątkowego komfortu. Szybsza i znacznie przyjemniejsza podróż do pracy czy na uczelnie, a co więcej lepsze zdrowie i ukłon w stronę środowiska — z pewnością szybko docenisz korzyści, jakie niesie za sobą zakup tego jednośladu. Zamiast spokojnych, weekendowych wypraw wolisz pełne wrażeń zjazdy ze stromych wzniesień? W takim razie rozważ rower górski, zaprojektowany z myślą o zwolennikach ekstremalnego spędzania czasu na dwóch kółkach. Ich specjalna, niezwykle wytrzymała konstrukcja, odpowiednio grube opony oraz obecność amortyzatorów to gwarancja bezpiecznej jazdy po najbardziej wymagających trasach. Polne szosy, leśne ścieżki czy górskie tereny, ale w bardziej turystycznej odsłonie? W tej sytuacji lepiej niż klasyczny góral sprawdzi się rower trekkingowy. A jeśli przemawia do Ciebie kolarstwo w nieco innym wydaniu, na przykład w postaci skoków na rampie, rozpocznij swoją przygodę z jednośladem typu BMX, rozbudź w sobie sportowego ducha i z czasem... stań na podium!

Tanio vs drogo — czy cena gra rolę?

Rodzaj to nie wszystko… co z ceną? Czy rower, aby spełniał swoje funkcje, musi być drogi? Zapoznając się z bogatym asortymentem dwóch kółek, z pewnością natkniesz się na ich szeroki zakres cenowy. Od zawsze towarzyszy nam przekonanie, że im więcej kosztuje dany sprzęt, tym lepiej będzie się on sprawował. Wiedz jednak, że tanie rowery też mogą okazać się doskonałym zakupem. Jeśli jesteś na początku swojej rowerowej przygody, kupujesz jednoślad z myślą o jego okazjonalnym użytkowaniu czy na przykład w Twoich planach znajdują się jedynie krótkie dystanse, tańszy model będzie dla Ciebie lepszym wyborem. Na profesjonalne dwa kółka z pewnością przyjdzie czas — pomyśl o nich, gdy już złapiesz prawdziwego bakcyla!

Rowerowe akcesoria — nie możesz o nich zapomnieć!

Na Twojej zakupowej liście powinny również znaleźć się odpowiednie akcesoria. Pamiętaj, że bezpieczeństwo to podstawa, dlatego koniecznie pomyśl o dobrej jakości kasku, odblaskach czy na przykład specjalnych okularach. Co więcej, jeśli chcesz kontrolować swoje postępy na jednośladzie, dobrym rozwiązaniem będzie także zakup licznika rowerowego czy uchwytu na telefon, jeżeli korzystasz ze smartfonowych aplikacji sportowych. Padło na rower miejski? W takim razie dobierz do niego odpowiedni koszyk, który nie tylko doda dwóm kółkom wyjątkowego designu, ale również pozwoli wygodnie przewozić torebkę czy zakupy.

Przyjemność z jazdy!

Rowerowy świat stoi dla Ciebie otworem. Zainspiruj się powyższymi wskazówkami, podejmij właściwą dla siebie decyzję zakupową i ciesz się tym, co najlepsze, czyli komfortową jazdą na swoich wymarzonych dwóch kółkach!

Artykuł partnera