Okulary progresywne

Wiele osób pytanych czym są okulary progresywne i dla kogo są najlepsze, nie zna odpowiedzi, mimo że samo pojęcie jest często stosowane w optometrii i chyba każdy się z nim spotkał. W skrócie mogą pomóc w rozwiązaniu kilku problemów ze wzrokiem, bez konieczności stosowania różnych par okularów. Ten rodzaj szkieł posiada najnowocześniejsze rozwiązanie technologiczne, które są obecnie stosowane w szkłach okularowych stosowanych przez AVM Lenses i cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem.

Okulary progresywne - dla kogo?

Okulary progresywne przeznaczone są dla krótkowidzów, jak i dla dalekowidzów, gdyż  potrafią poradzić sobie jednocześnie z trzema typami wad wzroku. Zadaniem tego typu szkieł jest zapewnienie odpowiedniej ostrości widzenia przy każdej odległości bez zmiany okularów na inne. Okulary progresywne AVM Lenses są wyposażone w szkła, w których górna część umożliwia widzenia z dali, środkowa część odpowiada za widzenie odległości pośrednich (podczas pracy przy komputerze), natomiast dolna część odpowiada za widzenie bliży. Każda z tych trzech części okularów jest dostosowana indywidualnie do osoby, która będzie z nich korzystać. Uwzględnia się także różnicę pomiędzy jednym okiem a drugim. Okulary progresywne AVM Lenses umożliwiają widzenie na każdą odległość bez konieczności używania naprzemiennie różnych par okularów, a dodatkowo zapewniają wysoki komfort użytkowania. Podsumowując cechy tego rodzaju szkieł, warto zaznaczyć dla kogo okulary progresywne są przeznaczone. Biorąc pod uwagę innowacyjne rozwiązanie zastosowane w tego rodzaju okularach, to będą dobrym wyborem dla osób korzystających z dwóch par okularów tj. do stałego noszenia, czyli widzenia dali, oraz do widzenia bliży np. podczas czytania. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż zamieniamy dwie pary okularów na jedną uniwersalną.

Szerokie zastosowanie szkieł progresywnych

W salonach optycznych mamy do wyboru wiele rodzajów okularów, w tym także okulary progresywne do komputera. Ze względu na zastosowane najnowocześniejsze technologie oraz redukowanie trzech problemów jednocześnie, okulary progresywne AVM Lenses mogą być przeznaczone do noszenia na co dzień, jak do i pracy przy komputerze. Ten rodzaj szkieł okularowych cieszy się także dużym zainteresowanie wśród kierowców pojazdów, ponieważ okulary progresywne do jazdy samochodem również można zakładać. Dzięki temu, że widzimy z odpowiednią ostrością to, co dzieje się na drodze oraz deskę rozdzielczą, zwiększamy bezpieczeństwo swoje i innych. Salony optyczne dostosowują swoje oferty do potrzeb klientów, dlatego znajdziemy tam również okulary progresywne dla dzieci, które są także indywidualnie dobierane do ich potrzeb i wykonywane na zamówienie. Tego typu okulary są stosowane u dzieci po zabiegu usuwania zaćmy wrodzonej, w przypadku pozbawienia akomodacji, a także u dzieci bezsoczewkowych.

Poprawa komfortu życia

Okulary progresywne do dali i bliży AVM Lenses to rozwiązanie, które daje nam gwarancję zwiększenia ostrości wzroku, niezależnie od odległości. W związku z tym są pomocne u pacjentów z objawami prezbiopii. Rezygnując z naprzemiennego noszenia kilku par okularów i użytkowania ich w zależności od rodzaju sytuacji, poprawia się komfort życia i ułatwia codzienne czynności. Podczas noszenia okularów progresywnych AVM Lenses ważne są systematyczne kontrole i ewentualna wymiana okularów w sytuacji, gdy wada się pogłębi. Jest to bardzo ważne, gdyż prezbiopii nie można powstrzymać, dlatego istotne jest, by moc okularów była dostosowana do aktualnej wady wzroku.  Biorąc pod uwagę wszystkie zalety, jakie niosą ze sobą okulary progresywne, warto zaznaczyć, jaka jest ich cena. Biorąc pod uwagę, że przed zakupem okularów musimy wykonać specjalistyczne badanie wzroku, cena wykonania okularów progresywnych wynosi od ok. 400zł. Kwota ta może się zwiększyć w zależności od wybranych oprawek.