Kolagen na rozstępy

Rozstępy powstają w różnych okolicznościach. Jedne pojawiają się w okresie, gdy szybko rośniemy, inne w ciąży lub w wyniku szybkiego przybierania na wadze lub intensywnych ćwiczeń modelujących mięśnie. Wyglądają nieestetycznie i wiele osób chciałoby pozbyć się ich raz na zawsze. Rozstępy pochodzą w wyniku rozchodzenia się włókien kolagenu i elastyny w warstwie skóry właściwej. Właściwie zbudowane, mocne włókno kolagenowe jest w stanie wytrzymać ogromne obciążenia. Dlatego właśnie stosuje się naturalny kolagen w procesie zmniejszania rozstępów.

Kolagen naturalny na rozstępy

Kolagen stosowany w kosmetyce zwykle ma postać kremu lub żelu. Pozyskuje się go najczęściej z ryb morskich - szczególnie często hodowaną na ten cel rybą jest chińska tołpyga. Pozyskiwany z tołpygi kolagen jest odporny termicznie, czysty, dobrej jakości. Warto sprawdzać dostawcę - powinien pozyskiwać składniki do produktów z hodowli przebadanych, certyfikowanych i pozostających pod nadzorem. Dlatego korzystne jest poświęcenie na ten cel nieco wyższej kwoty - certyfikowany produkt daje pewność bezpieczeństwa i gwarancję skuteczności. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie https://duocollagen.pl/kolagen-na-rozstepy

Czysty kolagen na rozstępy

Kolagen buduje naszą skórę, kości, tkanki łączne, mięśnie, ścięgna... jest wszechobecny w ludzkim organizmie. Niedobory tego białka wiążą się z utratą elastyczności skóry, problemami z układem ruchu, szybkim powstawaniem zmarszczek. Dlatego opracowany kolagen pochodzący z naturalnych źródeł, którym można wspomagać własny organizm w sytuacji niedoboru.

W jaki sposób działa czysty kolagen? Poprzez podobieństwo do struktur, które budują naszą skórę, szczególnie w jej głębokich warstwach. Można go stosować profilaktycznie, lub do spłycania już powstałych rozstępów. Dzięki naturalnemu kolagenowi skóra regeneruje się, a pozrywane i porozciągane włókna kolagenu i elastyny mają szansę  znów podjąć swoje funkcje. Kolagen w kremie jest więc godny polecenia wszystkim osobom, które zaczynają zauważać pojawiające się na ich skórze rozstępy. Kolagen pozwala zagoić powstające rozstępy, a także nie dopuszcza do utworzenia się nowych.

Warto też pamiętać, że kolagen nie pomoże na rozstępy, które powstały dawno i mają już jasny, perłowy odcień. To blizny, których nie da się już zregenerować stosując zewnętrzne preparaty. Pomogą jedynie zabiegi chirurgii plastycznej. Jeśli rozstępy są świeże, proces regeneracji z pomocą kolagenu trochę potrwa, lecz ma szanse przynieść bardzo dobre skutki.

kolagen na rozstępy

Kolagen na rozstępy w ciąży

Szczególnie narażone na powstanie rozstępów są kobiety w ciąży. Szybko rozciągająca się skóra na brzuchu niejednokrotnie nie znosi powstałych przeciążeń zbyt dobrze i włókna rozrywają się. Warto przemyśleć stosowanie kolagenu, szczególnie od drugiego trymestru. To tylko jeden produkt, którego aplikacja nie zajmuje wiele czasu, a działania przewyższa większość dostępnych na rynku preparatów, nawet tych dedykowanych bezpośrednio młodym mamom.

Jaki kolagen na rozstępy?

Przede wszystkim stosowany zewnętrznie i pozyskiwany ze sprawdzonych źródeł. Żaden kolagen nie pomoże też, jeśli zabranie regularności i systematyczności stosowania. Preparat trzeba nakładać dwa razy dziennie na skórę, dbając o to, by nie smarować już później tych samych miejsc balsamami z retinolem, cynkiem, kwasami owocowymi, które mogłyby zniszczyć włókna. Można za to po kilku minutach po aplikacji kolagenu posmarować skórę łagodnym kremem nawilżającym.

Warto dodać, że certyfikowany kolagen jest całkowicie bezpieczny dla osób o każdym typie skóry, a także dla kobiet w ciąży.

Kolagen na rozstępy - cena

W kwestii ceny naturalnego kolagenu na rozstępy istnieje dobra i nieco gorsza wiadomość. Dobra - kolagen jest niesamowicie wydajny. Jedno opakowanie wystarcza nawet na pół roku stosowania, więc w zupełności zaspokoi potrzeby kobiety w ciąży, która chciałaby zadbać o swoją skórę, lub osoby intensywnie ćwiczącej. A jak brzmi nieco gorsza wiadomość? Kolagen nie jest tani, szczególnie ten certyfikowany i bezpieczny. Jego koszt to 150-200 złotych za 50 ml. Nie warto jednak oszczędzać kosztem jakości. W Internecie można znaleźć wiele artykułów oraz dyskusji na ten temat. Wystarczy wpisać np. frazę "kolagen na rozstępy cena" w wyszukiwarce Google.