Czym jest dieta sirt? Co jeść na tej diecie?

Dieta sirt jest bardzo popularna i to już od kilku miesięcy. Wynika to głównie z dramatycznej przemiany znanej i cenionej na całym świecie piosenkarki. Dieta Adele jest również znana jako ta dieta, ponieważ piosenkarka schudła do 44 kilogramów. Na czym polega fenomen tej diety? Już spieszymy z odpowiedzią! Główne założenia poznasz czytając ten artykuł!

Jak działa dieta sirt?

Dieta sirt, która po raz pierwszy pojawiła się w 2016 roku, jest stosunkowo nową koncepcją. W 2016 roku dwóch Brytyjczyków, którzy są dietetykami i układają menu dla celebrytów, opublikowało The SirtFood Diet. Publikacja przedstawia zasady diety sirtfood, które zrewolucjonizowały sposób, w jaki ludzie myślą o odchudzaniu. Dieta sirtfood pozwala zrzucić zbędne kilogramy, jednocześnie przyspieszając proces starzenia. W praktyce sirtfood to dieta składająca się z produktów aktywujących sirtuiny. Białka te nie tylko wpływają na spalanie tłuszczu i metabolizm, ale także kontrolują stany zapalne.

Dieta SIRT catering - sprawdź na bistrobox.pl/diety/sirtfood/

Dieta sirtfood - główne zasady

Dieta sirt podzielona jest na trzy etapy. Każdy etap ma inne spożycie kalorii. Zaleca się spożywanie czterech posiłków dziennie w odstępach nie krótszych niż 90 minut pomiędzy każdym z nich. Należy również pamiętać, że ostatni posiłek powinien być spożywany około godziny 19-tej. Sirtfood to 21-dniowy cykl podzielony na etapy. W pierwszym tygodniu spożycie kalorii jest ograniczone do 50%. Do jadłospisu włączane są również zielone koktajle. W kolejnych tygodniach spożycie kalorii jest zwiększane. Należy jednak pamiętać, że nadal zalecane są produkty bogate w polifenole oraz te, które aktywują enzymy. Na czym polega plan sirt? Ważne jest, aby utrzymać zdrowe spożycie kalorii przez pierwsze trzy tygodnie. Istotne jest jednak również regularne spożywanie produktów wytwarzających sirtuiny.

Dieta Sirt składniki

Czym są sirtuiny?

Kiedy ludzie po raz pierwszy słyszą o diecie sirtuinowej, często się zastanawiają: Czym dokładnie są sirtuiny. Są one grupą białek, które występują w organizmie i pełnią szereg ważnych funkcji. Wpływają na regulację metabolizmu, kontrolują stany zapalne lub przebieg starzenia. Dieta sirtfood lub dieta Adele polega na zwiększeniu sirtuin, co skutkuje utratą tłuszczu i spowolnieniem procesu starzenia. Sirtuiny powinny również zwiększać syntezę białek mięśniowych, dzięki czemu odchudzanie nie powoduje utraty masy mięśniowej.

Dieta SIRT obejmuje aktywatory sirtuin, czyli produkty zawierające substancje aktywujące produkcję sirtuin. Synteza sirtuin jest stymulowana przez:

  • Polifenole to związki o silnych właściwościach antyoksydacyjnych. Owoce i warzywa są głównym źródłem przeciwutleniaczy.
  • Kwasy tłuszczowe omega-3 mają silne właściwości przeciwzapalne. Można je znaleźć w tłustych rybach, orzechach włoskich i olejach lnianych, a także nasionach chia.
  • Leucyna jest niezbędnym aminokwasem, który może wzmocnić pozytywny wpływ diety na zdrowie. Występuje w produktach bogatych w białko, takich jak mięso, ryby i jaja.

Co należy uwzględnić w swoim menu?

Podczas badań stwierdzono, że niektóre produkty są w stanie zwiększyć aktywność enzymów białkowych. Do tej grupy żywności zalicza się wiele tych, które stanowią element codziennej diety. Dieta sirt polega na komponowaniu posiłków przede wszystkim z wykorzystaniem tych produktów. Najsilniejszymi aktywatorami są rukola i kapary. Ponadto daktyle, kakao w proszku, gorzka czekolada, orzechy włoskie, soja, truskawki i kurkuma. Dieta sirtuinowa zaleca codzienne spożywanie tych składników, które zawierają duże ilości polifenoli i kwasów omega-3, czyli substancji stymulujących syntezę sirtuin. Ważne jest, aby pamiętać, że sirtfood nie obejmuje diety eliminacyjnej. Zamiast tego określa, co jeść w jakich ilościach, co daje spektakularne rezultaty, takie jak metamorfoza Adele.