Bezpieczne i niedrogie usuwanie tatuażu

Dekorowanie własnego ciała na różne sposoby było znane już od czasów zamierzchłych. Współczesne tatuatorstwo ma niezliczoną liczbę wzorów, które odnoszą się do szeroko pojętej popkultury. Naniesione na skórę mają też pośrednio przedstawiać indywidualność osoby, do której należą. Tatuaże są jedną z tych form przyozdabiania ciała, która ma charakter pozornie permanentny. Pozornie, ponieważ wraz z rozwojem medycyny estetycznej pojawiają się nowe sposoby na efektywne usuwanie tatuażu. 

Jaką metodę wybrać, aby pozbyć się niechcianego tatuażu?

Nie jest tajemnicą, że decyzję o wykonaniu permanentnego wzoru na ciele należy dobrze przemyśleć. Błędów nie popełnia jednak tylko ten, co nic nie robi, zatem również w aspekcie nietrafionego wzoru warto szukać rozwiązania, które pozwoli rozwiązać ten problem. Obecnie złotym standardem w medycynie estetycznej jest usuwanie tatuażu laserowo. Dzięki temu istnieje duża szansa, że po niechcianym tatuażu pozostanie tylko wspomnienie. Metoda polega na rozbijaniu pigmentu tatuażu na mniejsze cząsteczki. Te zaś są pochłaniane przez układ immunologiczny i wydalane wraz z moczem. Brzmi przerażająco? Spokojnie, zabieg jest całkowicie bezpieczny i jeśli wykona się go w odpowiednim miejscu, to ryzyko powikłań jest minimalne. Nie jest to sposób zupełnie bezbolesny, jednak istnieją techniki redukujące uczucie pieczenia, zatem nie powinniśmy się obawiać. 

Jak przygotować się na usuwanie tatuażu?

Zabieg najlepiej zrealizować w miesiącach mniej nasłonecznionych. Kiedy na naszym ciele zagości opalenizna, wówczas nie powinniśmy się na niego decydować. Ponadto, musimy być względnie zdrowi, wolni od wszelkiego rodzaju infekcji wirusowych lub bakteryjnych. Do zabiegu nie kwalifikują się także kobiety ciężarne oraz osoby z cukrzycą. Należy stosować się do tych przeciwwskazań, aby zmaksymalizować stopień bezpieczeństwa tego procesu. 

discovery pico

Klinika Murano i nowoczesny laser Discovery PICO

Technika usuwania tatuażu metodą laserową znana jest od lat, same urządzenia jednak ciągle ewoluują. Ważne jest nie tylko kto, ale również jakim narzędziem wykonuje zabieg. Discovery PICO to laser nowej generacji, pozwalający wygenerować maksymalną moc w ultraszybkich impulsach. Urządzenie pozwala pozbyć się również tatuaży kolorowych, czego nie umożliwiały wcześniejsze lasery. Warszawska Klinika Murano, specjalizująca się w dermatologii i medycynie estetycznej, dysponuje tym narzędziem. Ponadto, obsługiwane jest ono przez profesjonalistów, co gwarantuje maksimum bezpieczeństwa i efektywność wykonywanego zabiegu. Więcej informacji >>

Co robić po usunięciu tatuażu?

Gabinet opuszczamy z opatrunkiem i nałożonym antybiotykiem. Skóra w miejscu działania lasera może w następnych dniach ulegać lekkiemu zbieleniu, co nie powinno nas niepokoić. Należy to miejsce intensywnie natłuszczać i nawilżać. Przez kilka dni po opuszczeniu kliniki nie wolno nam chodzić na basen czy intensywnie trenować. Musimy się także liczyć ze strupkami, których pod żadnym pozorem nie należy zdrapywać. Całkowite oczyszczenie skóry z pigmentu będzie możliwe po cyklicznym powtórzeniu zabiegu. W związku z tym przez cały ten czas nie wolno nam się opalać - zarówno metodami naturalnymi jak i sztucznymi. Po zastosowaniu się do wszystkich wskazówek i zaleceń lekarza pozostaje nam tylko cieszyć się efektami.