Metody nauki języka angielskiego

Nauka angielskiego nie musi być nudna i uciążliwa. Wybierając odpowiednie sposoby, nie tylko łatwo przyswoimy materiał, ale także powtórzymy gramatykę, słownictwo i przełamiemy bariery, które często nie pozwalają nam na prowadzenie konwersacji. Możemy też nauczyć się pisać listy i maile w języku angielskim, które bez problemu zostaną zrozumiane przez naszych odbiorców. Oto kilka sprawdzonych sposobów nauki języka angielskiego. 

Kurs angielskiego online

To chyba jeden z najprostszych sposobów nauki języka angielskiego. Szkoła językowa online daje możliwość dopasowania lekcji do naszego zakresu obowiązków oraz stopnia zaawansowania. Przykładem może być Tutlo, czyli platforma do nauki języka angielskiego online, która pozwala nam na rozmowy z native speakerami z całego świata. Lekcje możemy odbywać o dowolnej godzinie, a co najważniejsze z dowolnego miejsca na świecie. Tutlo i podobne platformy dają możliwość nauki języka osobom dorosłym i dzieciom, oferują naukę angielskiego dla biznesu, pozwalają na doskonalenie umiejętności konwersacji. To także świetne rozwiązanie dla firm, które chcą zainwestować w szkolenie swoich pracowników, ponieważ ta forma kursów umożliwia pracodawcom śledzenie postępów oraz czasu poświęconego przez kursantów na lekcje. 

Wyjazdy za granicę lub na obozy językowe

Czasami skok na głęboką wodę jest najlepszy, aby przełamać strach przed mówieniem i pisaniem po angielsku. Wyjazdy do krajów, gdzie angielski jest językiem urzędowym, gdzie używa się go na co dzień w różnych sytuacjach, to jedna z najszybszych metod nauki. Zagranicą zmuszeni jesteśmy do prowadzenia konwersacji w obcym języku. Cały czas otoczeni jesteśmy tylko językiem, którego się uczymy, zatopieni w nim. To świetny sposób na osłuchanie się z angielskim w środowisku, gdzie naturalnie występuje. Dodatkowo możemy usłyszeć różne akcenty, słownictwo z różnych regionów itd. To bardzo ważne podczas nauki, gdyż uczula nas na to, że mamy do czynienia z wieloma odmianami angielskiego.

Aplikacje mobilne do nauki języków

Wraz z rozwojem technologii można było spodziewać się, że prędzej czy później pojawią się płatne oraz bezpłatne aplikacje do nauki języków. Rozwiązania takie jak Busuu czy też Duolingo pozwalają nam na naukę podstaw oraz powtórki materiału dla zaawansowanych. Nie możemy jednak oczekiwać, że za pomocą aplikacji przygotujemy się do bardzo ważnych egzaminów czy rozmów. Trzeba je traktować jako dodatkowe wsparcie, uzupełnienie całego trybu nauki. Aplikacje mają taką przewagę nad innymi rozwiązaniami, że możemy z nich korzystać w dowolnym miejscu. Wystarczy tylko telefon, słuchawki i dostęp do sieci.

Fiszki językowe

Ta metoda nauki ma swoje lata, ale nadal sprawdza się bardzo dobrze do zapamiętywania słówek. Dzięki niej dowiadujemy się też, jak możemy używać ich w zdaniach. Fiszki to małe karteczki, na których mamy wyraz po angielsku, np. house, a na odwrocie znajduje się tłumaczenie na polski oraz przykładowe zdanie z wykorzystaniem wspomnianego wyrazu, np. „There is a house with pink walls”. Fiszki mają też na celu naukę myślenia w danym języku. Są dostępne są w wersji papierowej oraz elektronicznej. Wersja cyfrowa to przeważnie aplikacja, która ma więcej rozbudowanych funkcji.

Inne metody nauki języka angielskiego?

Jest ich wiele. Nie możemy zapominać o nauce poprzez czytanie po angielsku, oglądanie filmów i seriali, a także rozmowy w sieci, np. na forach i grupach dyskusyjnych. Najważniejsze jest jednak to, by uczyć się systematycznie i powtarzać materiał, wtedy uzyskamy najlepsze wyniki.

Artykuł sponsorowany