Elektryczny przedłużacz - w jaki sposób wybrać ?

Przedłużacze są najczęściej używanymi elementami do modyfikowania funkcjonalności sieci elektrycznej, zarówno wewnętrznej, jak i tej usytuowanej na zewnątrz budynku. Aby można było mówić o wlaściwym zmodyfikowaniu, należy wybrać bardzo dobry przedłużacz, a to wcale nie takie proste.

Co należy sprawdzić przed zakupieniem listwy antyprzepięciowej, lub przedłużacza? 

Długość to chyba najważniejsza sprawa, bowiem naszego przedłużacza będziemy używać przede wszystkim po to, aby polepszyć komfort użytkowania urządzeń elektrycznych. Niezbyt długie listwy antyprzepięciowe zwykle mają kable o długości około jednego metra, a te dłuższe nawet powyżej pięciu metrów. Niemniej jednak przedłużacze mogą być znacznie dłuższe. W sklepach możemy nabyć zarówno przedłużacze elektryczne do domu odlugosci 10 metrów, jak i przedłużacze elektryczne wykorzystywane w przemyśle o długości nawet 50 metrów. Jak przechowywać przedłużacze ?. Przedłużacze zwykle nie są użytkowane w sposób stały w przeciwieństwie do każdej listwy, dlatego należy odpowiednio je przechowywać. Przedłużacze, które da się zwinąć, najlepiej jest przechowywać na tak zwanej szpuli, albo na specjalnej drewnianej rozpórce, lub zrobionej z innego tworzywa. Uziemienie przedłużaczy. Tak samo jak w każdym innym przypadku, zalecane jest użytkowanie przedłużaczy z uziemieniem. Gdy pracujemy w ogrodzie, przedłużacz z uziemieniem to konieczność. Niemniej jednak we wnętrzach dopuszczalne jest użytkowanie przedłużaczy nie posiadających uziemienia, jednakże należy pamiętać że jest on mniej praktyczny od przedłużacza uziemionego. Hermetyzacja przedłużacza. W stosowaniu zewnętrznym, a także w pomieszczeniach łazienkowych, a także opcjonalnie w kuchni najlepiej jest używać przedłużaczy hermetycznych. Mają one wyższą odporność na zachlapania. Do kuchni najlepiej jest wybrać przedłużacz z dodatkowym zabezpieczeniem przeciwprzepięciowym. Nazywamy go po prostu przedłużaczem przeciwprzepięciowym.

słup elektryczny, linie wysokiego napięcia

Sprawdź ceny przedłużaczy i list przeciwprzepięciowych:

Jakie plusy ma listwa antyprzepięciowa? 

Tego rodzaju listwy są doskonałą alternatywą dla zwykłego przedłużacza, niemniej jednak dzięki zabezpieczeniu, które odetnie dopływ prądu, w momencie gdy dojdzie do przeciążenia. Dzięki czemu zostanie zapewniona bardzo dobra ochrona na przykład bardzo drogiej elektroniki.

W jaki sposób wybierać listwę antyorzepięciową? 

Sposoby zabezpieczenia. W tym wypadku mamy bardzo duży wybór, niemniej jednak zwykle poszczególne listwy nie różnią się między sobą zbytnio praktycznością. Dlatego też nie musimy posiadać specjalistycznej wiedzy na ten temat. Chcąc dokonać wyboru co do modelu listwy antyprzepięciowej do naszego komputera, albo do telewizorach możemy kierować się różnymi wytycznymi. Duże znaczenie ma nie tylko jakość wykonania, ale także ergonomia, którą możemy zwiększyć za pomocą pilota. Czułość mechanizmów, które odpowiadają za zabezpieczenie jest dość zbliżona, ale jednak niestandardowa. Pilot, ktorym sterujemy zasilaniem w sposób oddzielny w każdym gniazdku listwy, a także odcinanie dopływu prądu jest bardzo przydatne. Przede wszystkim w przypadku, gdy nie jest możliwe użycie normalnych wyłączników. Na przykład, gdy listwa zasilająca sprzęt audio, lub kino domowe jest położona za meblami, albo na jakiejś półce, przez co dostęp do niej jest utrudniony. Spora ilość gniazd to duża wygoda, ale nie zawsze możliwa do użycia- listwa antyprzepięciowa, która zasila na przykład osiem gniazd może ostać użyta do zasilenia dużej ilości urządzeń elektrycznych, które nie mają dużego poboru prądu - gdy zostanie przekroczona określona moc zadziała bezpiecznik i odłączy prąd.