Jak wybrać dobrego lektora języka angielskiego do nauki przez Skype?

Jeśli właśnie zamierzasz zacząć uczyć się angielskiego przez Skype, dobrze trafiłeś. W tym artykule podpowiemy Ci jak wybrać dobrego lektora i jakie cechy powinien on posiadać. Oczywiście wiele zależeć będzie od Twoich indywidualnych preferencji.

Wybierz kompetentnego lektora z kwalifikacjami

Twój lektor powinien doskonale władać językiem angielskim. Niby jest to oczywiste, ale możesz trafić na nauczyciela, którego znajomość gramatyki i zasad pisowni nie będzie wystarczająca. Pamiętaj, że jest on Twoim przewodnikiem na drodze do dobrego posługiwania się językiem angielskim, dlatego musi mieć doskonałe kwalifikacje. Oczywiście niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na Polaka, czy na obcokrajowca. Zwracaj uwagę na to, czy Twój nauczyciel sprawia wrażenie zagubionego - jesli tak jest, lepiej wybierz innego lektora. W końcu to Ty płacisz za naukę angielskiego przez Skype i masz prawo wymagać, aby osoba, z którą współpracujesz, była kompetentna. 

Nauka angielskiego przez Skype (i nie tylko) będzie o wiele trudniejsza, jeśli Twój nauczyciel nie będzie posiadał kwalifikacji. Najlepiej, aby miał dyplom DELTA lub CELTA albo studia ukończone w języku angielskim. Chodzi po prostu o to, aby wybrać kogoś, kto ma przemyślaną ścieżkę zawodową i od samego początku wie, że jego pasją jest uczenie angielskiego. 

Dobry lektor powinien mieć doświadczenie i być profesjonalistą

Im Twój nauczyciel będzie miał większe doświadczenie, tym lepiej dla Ciebie. Nie oznacza to, że nie powinieneś uczyć się angielskiego przez Skype u kogoś z mniejszym doświadczeniem. Sam zobacz, jak Ci się pracuje z danym lektorem i zadecyduj, czy jest to odpowiednia osoba dla Ciebie. Dobry lektor wykazuje entuzjazm do pracy, jest otwarty na nowe metody nauczania. Postaw na profesjonalistę, który nie wdaje się w konflikty ze swoim uczniem, jest opanowany i działa zgodnie z planem. Jeśli Twój nauczyciel gubi się w propozycjach zadań bądź wygląda tak, jakby do końca nie wiedział, jak będą przebiegały zajęcia, jest to znak ostrzegawczy. Profesjonalista jest zawsze przygotowany, wie, jak poprowadzić lekcje i nigdy nie zbraknie mu materiałów.  

Postaw na elastycznego pasjonata języka

Co to tak naprawdę oznacza? Twój lektor powinien być z powołania nauczycielem. Pasjonat potrafi skutecznie zachęcić do nauki języka angielskiego, wskazać ciekawe przykłady. To jednak nie wszystko. Zawodowiec zna także kulturę i obyczaje Anglii, orientuje się w tamtejszej polityce, a nawet nieraz potrafi opowiedzieć ciekawą anegdotkę z Anglikiem w roli głównej. Pasjonat zaraża swoją pasją. Dzięki niemu możesz zechcieć uczyć się sam, wykraczając poza program zajęć. Będziesz także szukał interesujących materiałów i pogłębiał wiedzę na własną rękę.  

Szukaj nauczyciela, który ma elastyczne podejście do nauki języka angielskiego przez Skype. Nie powinien on zmuszać Cię do wykonywania ćwiczeń, które Cię nudzą lub nie sprawiają Ci przyjemności. Dobry lektor znajdzie taką metodę nauki, aby Cię zaangażować i żebyś był zadowolony. Najlepiej, abyście razem korzystali z zasobów Internetu. Sieć udostępnia wiele ciekawych filmików i nagrań w języku angielskim. Możecie także skorzystać z ćwiczeń interaktywnych. Dobry lektor znajdzie taką metodę komunikacji, która Was obu usatysfakcjonuje. 

Pamiętaj o tym, że lektor to przede wszystkim człowiek, który musi mieć określone cechy. Powinien być komunikatywny, miły, ugodowy, ale także powinien być konkretny i konsekwentny. Jeśli znajdziesz taką osobę do nauki angielskiego przez Skype, będziesz na wygranej pozycji. 

https://effectiva.pl/angielski-przez-skype/

Artykuł sponsorowany