Co to jest odwrócona osmoza? Zasady działania filtrów odwróconej osmozy

Większość ludzi nie pije wody z kranu. Wolimy pić wodę filtrowaną, przegotowaną lub butelkowaną. Osmoza to jeden z naturalnych procesów, który pozwala na działanie osmotycznych systemów filtrów do wody. Został on wykorzystany do stworzenia filtra. Uzyskana w ten sposób woda jest prawie pozbawiona zanieczyszczeń.

Co to jest odwrócona osmoza, czyli osmoza?

Osmoza występuje we wszystkich organizmach żywych. Cząsteczki wody przechodzą przez półprzepuszczalne membrany z roztworu o niższym stężeniu do roztworu o wyższym stężeniu. Odwrócona osmoza jest stosowana w filtrach do wody w celu odwrócenia tego procesu. filtrowanie. Tylko cząsteczki wody są przeciskane przez półprzepuszczalną membranę pod ciśnieniem dostarczanej wody. Woda przepływa z roztworu o wyższym stężeniu (zanieczyszczonego) do roztworu o niższym stężeniu (niezanieczyszczonego).

Działanie filtra osmotycznego

W szafce pod zlewem kuchennym zazwyczaj znajduje się filtr odwróconej osmozy. Jego sercem jest półprzepuszczalna membrana osmotyczna, która, mówiąc najprościej, działa jak sito. Wykorzystuje ona naturalny proces odwróconej osmozy (tj. przenikanie roztworów o wyższym stężeniu (z jednej strony) do obszarów o niższym stężeniu (z drugiej strony).

Do przefiltrowanej wody niezbędna jest mineralizacja

Mineralizacja jest wymagana dla wody oczyszczanej przez filtry osmotyczne. Proces filtracji nie powoduje żadnych szkód dla organizmu. Ważne jest, aby mineralizować wodę, aby stała się ona naszym głównym źródłem gaszenia pragnienia. Odwrócona osmoza skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia, ale również pozbawia wodę związków wapnia i magnezu, które są odpowiedzialne za utrzymanie twardości wody. Pijąc ją nie dostarczamy naszemu organizmowi tych ważnych minerałów. Problem ten nie występuje w filtrach wyposażonych w mineralizatory. Te cenne pierwiastki dodają wodzie wartości.

Woda z kranu, żółta lub pomarańczowa - skąd się bierze? - dowiedz się więcej na https://miekkawoda.eu/blog/woda-z-kranu-zolta-lub-pomaranczowa-skad-sie-bierze/fage_xjco

woda z kranu

Jak dokładny jest filtr odwróconej osmozy

Woda jest chroniona przed rdzą, piaskiem i innymi zanieczyszczeniami. Filtr odwróconej osmozy odfiltrowuje około 96% wszystkich substancji znajdujących się w wodzie, nawet tych najbardziej toksycznych.

Woda o zbyt niskiej lub zbyt wysokiej temperaturze nie zostanie dokładnie przefiltrowana

Temperatura filtrowanej wody nie powinna przekraczać 30°C. Zbyt ciepła woda może spowodować uszkodzenie membrany osmotycznej lub pogorszyć proces filtracji. Zbyt zimna woda (poniżej 4°C) obniża skuteczność filtracji.

Filtr odwróconej osmozy jest dobrym rozwiązaniem dla małych dzieci i alergików.

Filtry zatrzymują alergeny i składniki drażniące skórę. Przefiltrowana woda jest całkowicie pozbawiona alergenów, dzięki czemu jest idealna dla alergików, osób z atopowym zapaleniem skóry oraz małych dzieci, których wrażliwa skóra łatwo ulega podrażnieniom.