Co mówi o tobie twój nos?

Według coraz większej liczby badań naukowych kształt nosa jest jednym z tych parametrów, które mogą najwięcej powiedzieć nam o osobowości danego człowieka. Naukowcy przebadali grupę osób, biorąc pod uwagę kształt nosa oraz rozstaw oczu. Na podstawie badań dokonano podziału kształtów nosa na: grecki, rzymski, nubijski, orli, zadarty oraz mały i zakrzywiony ku górze. Jak się okazuje, statystycznie każdemu z tych typów nosa odpowiadają określone cechy charakteru.

NOS ZADARTY

Według badań ludzie wyposażeni w nos zadarty statystycznie są uprzejmi, mili oraz pozytywnie nastawieni do otroczenia. Bardzo często odznaczają się takimi cechami, jak rodzinność oraz silnie rozwinięte instynkty związane z opieką nad osobami starszymi, dziećmi, zwierzętami. Statystycznie osoby z nosem zadartym są również ponadprzeciętnie skłonne do przeżywania nowych przygód, próbowania nowych rzeczy i doświadczania różnego rodzaju eksperymentów. Co ciekawe, ta "otwartość" często przejawia się również w sferze seksualnej: statystycznie osoby z nosem zadartym są bardziej skłonne do różnego rodzaju eksperymentów łóżkowych, niż ma to miejsce w przypadku większości populacji.  

NOS ORLI

Według badań, nosowi orlemu statystycznie najczęściej towarzyszą takie cechy charakteru, jak samodzielność oraz wzmożona autonomia wewnętrzna. Osoby z nosem orlim bardzo często wykazują się daleko posuniętym indywidualizmem: nie podążają za innymi i nie interesuje ich to, czy podejmowane przez nie działania spotykają się z aprobatą czy dezaprobatą otoczenia. Nos orli jest charakterystyczny dla osób ambitnych i zdeterminowanych.

NOS GRECKI  

Nosy grecki, czyli inaczej mówiąc klasyczny, to najczęściej oznaka kogoś, kto potrafi łączyć w sobie przymioty duchowe z trzeźwym, życiowym pragmatyzmem. Osoby posiadające nos orli bardzo często charakteryzują się bogatym życiem wewnętrznym, ale jednocześnie twardo stąpają po ziemi, są w stanie opanować swoje uczucia w trudnych chwilach i można na nie liczyć nawet w momentach najcięższego kryzysu. Cechą osób z orlim nosem jest również pracowitość oraz pewna powściągliwość w okazywaniu emocji, dzięki czemu często trudno jest je rozszyfrować.

Osobowość na podstawie nosa

NOS RZYMSKI

Nos rzymski od zawsze był kojarzony z charyzmą i zdolnościami przywódczymi. Badania dowodzą, że te skojarzenia nie są pozbawione podstaw. Osoby mające nos typu rzymskiego bardzo często odznaczają się mocną, stanowczą osobowością a także wysoko rozwiniętymi zdolnościami analitycznymi, dzięki czemu stanowią dobry materiał na przywódców, kierowników, menadżerów. Potrafią być twardzi, ale nie odznaczają się agresją lub zaczepnością.

NOS NUBIJSKI 

Pod względem budowy nos nubijski cechuje się długością. Jest również dosyć szeroki u swojej nasady. Statystycznie, osoby posiadające ten typ nosa cechują się kreatywnością, ciekawością świata oraz głodem wiedzy i nowych doświadczeń. Bardzo często są to osoby emocjonalne a zarazem posiadające wrodzony czar osobisty.

NOS ZADARTY I KRÓTKI

Krótki i zadarty nos najczęściej stanowi oznakę bystrości umysłu oraz umiejętności radzenia sobie w życiu. Osoby wyposażone przez naturę w ten typ nosa bardzo często obrotne, radzą sobie w każdej sytuacji i potrafią szybko zaadaptować się nawet do trudnych warunków. Cechują się umiejętnością słuchania innych oraz analizowania ich uczuć i zachowań.