Systemy przesuwne oparte o aluminiowe konstrukcje

Konstrukcje przesuwne najczęściej można spotkać w budynkach użyteczności publicznej, sklepach czy też w galeriach handlowych. Coraz częściej jednak takie systemy instaluje się także w budownictwie mieszkaniowym. Przesuwny system okienny doskonale sprawdza się w przypadku pokojów dziennych wychodzących na balkon, taras czy też patio. Takie rozwiązanie prezentuje się też bardzo nowocześnie i pozwala na zastosowanie naprawdę dużych, szklanych tafli, które optycznie powiększają każdą przestrzeń. Rozwiązanie to można dopasować pod względem stylistyki do własnych upodobań lub też do stylu i charakteru całego budynku. W przypadku konstrukcji opartej o profile aluminiowe można zastosować dowolny kolor z palety RAL, kolory strukturalne bądź też kolorystykę drewnopodobną. 

Projektowanie konstrukcji przesuwnych 

Tak samo jak w przypadku tradycyjnych systemów okiennych oraz drzwiowych, jedną z najistotniejszych kwestii jest odpowiednia izolacyjność. To dzięki niej można takie systemy przesuwne instalować także w budynkach energooszczędnych czy też pasywnych. Ościeżnica może zawierać system 3,5 lub nawet 7 komorowy. Dodatkowo stosuje się specjalną przekładkę termiczną wzbogaconą dodatkiem z włókna szklanego. Izolacja termiczna przekroju może być też tak wysoka ze względu na dodatkowe wkłady termiczne oraz wkłady podszybowe. W zależności od zastosowania oraz preferencji dostępne są rozwiązania kątowe, ale i wersje przesuwne ze specjalnie obniżonym progiem, co zwiększa komfort użytkowania systemu. Wypełnieniem tak przygotowanego systemu jest oczywiście szyba. Profil umożliwia zainstalowanie zarówno szyby jednokomorowej, jak i dwukomorowej, co zaleca się w przypadku chęci osiągnięcia jak najniższego współczynnika przenikania ciepła. Poszczególne systemy profili do drzwi przesuwnych mogą się między sobą różnić, można się o tym przekonać przeglądając linie produktowe bezpośrednio na stronie https://www.aliplast.pl/

Systemy idealne do skrzydeł o dużej wadze 

Zastosowane systemy przesuwne będą odpowiednie nawet w przypadku konstrukcji wielkogabarytowych. Skrzydła mogą mieć tak naprawdę wysokość oraz szerokość przekraczającą 3 m, a w wersji przesuwnej ich waga może dochodzić do nawet 250 kg. Duże przeszklenia, lekka konstrukcja i wrażenie przestronności- to idealna kombinacja dla estetycznych i nowoczesnych systemów przesuwnych.

Artykuł partnera