Smartfon do 600 zł – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Smartfony na dobre rozgościły się na rynku telefonów komórkowych. Obecnie co druga osoba decyduje się na zakup jednego z dostępnych modeli. A trzeba przyznać, że wybór jest ogromny. Na początku smartfony porażały wysoką ceną, dlatego mało osób mogła zdecydować się na tak drogi egzemplarz. Na przestrzeni dosłownie kilku lat ceny tych nowinek technologicznych znacznie spadły. W związku z tym coraz więcej ludzi może sobie pozwolić na zakup smartfona. Ich niższa cena nie oznacza znaczny spadek jakości produktu. Wręcz przeciwnie. Niektóre smartfony do 600 zł spełniają wszystkie funkcje drogich odpowiedników. Można je znaleźć między innymi na internetowej stronie firmy Dragonist.

Czym różni się smartfon od telefonu komórkowego

Podstawowe różnice między tradycyjnym telefonem komórkowym, a smartfonem widać już na pierwszy rzut oka. Chodzi przede wszystkim o budowę. Telefon komórkowy ma klawiaturę złożoną z wystających klawiszy oznaczonych literami alfabetu oraz cyframi. Smartfon ma natomiast znacznie większy wyświetlacz, a klawiatura jest dotykowa. Istotna różnica dotyczy systemów operacyjnych. W przypadku smartfonów są to między innymi: Blackberry OS, Apple iOS, Windows Phone czy Android, które dają użytkownikom ogromne możliwości. Telefony komórkowe służyły głównie do rozmów oraz wysyłania smsów. Smartfony to prawdziwe centra rozrywkowe. Przede wszystkim pozwalają na ciągły dostęp do sieci internetowej. 

smartfony do 600zł

Smartfony do 600 zł

Obecnie na rynku coraz więcej firm decyduje się na produkcje tańszych smartfonów, których cena nie przekracza 600 zł. Większość z nich można znaleźć na stronie Dragonist. Użytkownicy nie muszą się martwić, że niska cena oznacza słabą jakość produktu. Wiodącą firmą jest Xiaomi, czyli chińska spółka z siedzibą w Pekinie. Wśród licznych modeli wypuszczonych na rynek znajdą się także smartfony za około 600 zł. Mają one bardzo dobre wyświetlacze. Są mało awaryjne, dlatego posłużą nam przez kilka lat. Ich bateria jest wytrzymała, co może nieco zdziwić wielbicieli smartfonów. W większości przypadków po jednym dniu intensywnego użytkowania bateria rozładowywała się. 

Dla wielu ludzi bardzo ważny jest aparat fotograficzny w telefonie bądź w smartfonie. Coraz częściej smartfony, także te za 600 zł, mają bardzo dobry aparat. Dzięki temu podczas wakacyjnego wyjazdu można zrezygnować z ciężkich i nieporęcznych lustrzanek. 

Smartfony do 600 zł to między innymi: 

  • Xiaomi Redmi 5,
  • Motorola Moto E5,
  • LG K11 Dual Sim,
  • Nokia 5. 

Oprócz wyżej wymienionych modeli na rynku znajdzie się jeszcze więcej godnych uwago produktów. Decydując się na zakup, warto skorzystać z usług sprawdzonego dystrybutora, jakim jest sklep Dragonist. Strona sklepu została stworzona w sposób łatwy i przejrzysty, dzięki czemu użytkownicy mogą swobodnie poruszać się po poszczególnych zakładkach w poszukiwaniu najbardziej odpowiedniego modelu. Smartfony są bardzo dobrą alternatywą dla telefonu. Mają znacznie więcej funkcji. Są też wytrzymałe.