Programowanie w szkole - nowoczesna technologia informacyjno-komunikacyjna

​Żyjąc w dobie cyfryzacji, każdy dostrzega wszechobecne zmiany. Dzieci kiedyś bawiły się samochodami i lalkami, dziś wolą telefon lub tablet. Otaczający nas postęp wpływa na każdą dziedzinę życia, więc czemu by tego nie wykorzystać w pozytywny sposób? Robot edukacyjny Photon zapewni sporą dawkę zabawy, a jednocześnie pokaże dziecku, na czym polega programowanie.

Czym jest Photon?

Photon to w pełnie programowalny robot interaktywny. W momencie wyjęcia z kartonu nie potrafi zupełnie nic. To dziecko uczy robota każdej reakcji, poprzez programowanie. Służy do tego dedykowana aplikacja. Posiada ona różne interfejsy, dostosowują one poziom trudności do wieku dziecka. Robot został wyposażony w 10 czujników. Pozwalają mu reagować na bodźce, takie jak światło, dźwięk, a nawet rozpoznawanie kolorów. Może się poruszać, omijając przeszkody, a jego umiejętności ogranicza tylko wyobraźnia małego programisty. Interakcje robota zmieniają się razem z rozwojem umiejętności dziecka. To sposób na to, by programowanie stało się świetnym hobby dla najmłodszych.

Co, jeśli dziecko nie ma pojęcia o programowaniu?

Robot jest zabawką, a jednocześnie narzędziem edukacyjnym. Jego konstrukcja i zamysł to nauka poprzez zabawę. Dlatego nie należy przejmować się brakiem umiejętności dziecka. Dedykowana aplikacja nauczy je podstaw. Następnie, będzie ono mogło samo wybrać, pod jakim kątem programować robota. Mały programista zdobędzie nowe, ciekawe umiejętności. Być może staną się one jego mocną stroną w przyszłości. Technologia cały czas się rozwija. Wraz z jej wzrostem, rośnie zapotrzebowanie na nowe umiejętności. Warto zadbać o ich nabycie już w młodym wieku.

Programowanie dla dzieci w szkole podstawowej

Programowanie jest coraz częściej dostępne dla najmłodszych w szkołach, jednak obecna forma zajęć może nie wystarczyć, by zainteresować dziecią nową wiedzą. Robot Photon to świetna pomoc naukowa. Jest dedykowany instytucją edukacyjnym. Wraz z nim przygotowano aplikację edukacyjną, matę i scenariusze prowadzenia zajęć dla nauczycieli. Ponadto do zakupu robota, dołączamy także specjalne warsztaty dla nauczycieli. Zawiera się w nich cała wiedza o obsłudze robota i omówienie sposobów jego wykorzystania w celu edukowania uczniów.

Programowanie to przyszłość w dobie cyfryzacji. Zaawansowanie technologiczne świata i jego pęd rozwojowy sprzyjają nauce nowych umiejętności. Samochody coraz mniej angażują kierowcę w prowadzenie, inteligentne domy są coraz popularniejsze, a zakupy można zrobić przy kasie samoobsługowej. Edukacyjny robot poprzez zabawę zapewni praktyczną naukę programowania w szkole. Dlatego idealnie wpisuję się w otaczającą rzeczywistość. Jest świetną szansą, na poznanie umiejętności, które na pewno przydadzą się w życiu.

Artykuł partnera