Kto do mnie dzwoni z nieznanego numeru? Odpowiedź znajdziesz na infonumer.pl

Chyba każdemu z nas zdarzyła się chociaż raz sytuacja, kiedy mieliśmy połączenie od nieznanego numeru. Czasami zagadka wyjaśnia się zaraz po podniesieniu słuchawki. Zdarza się jednak, że nie zdążymy odebrać i nie wiemy, do kogo oddzwaniamy. Bywa również tak, że z różnych przyczyn, nie chcemy odbierać telefonów od nieznajomych lub dręczą nas głuche telefony z nieznanych numerów. Jak temu zaradzić? Rozwiązanie jest proste. Jest nim namierzanie numeru przez Internet. Jak to działa?

Na czym polega wyszukiwanie numerów?

Numer można namierzyć za pomocą wyszukiwarek numerów online. Bazują one na informacjach publicznie dostępnych i które znajdują się już w sieci. Dlatego też takie informacje mogą zostać wykorzystane i to nie tylko przez wyszukiwarki, ale nawet przez różne inne strony internetowe. Musimy pamiętać o zasadzie „w Internecie nic nie ginie”. Prawie każdy z nas pozostawia w sieci jakiś ślad po sobie. Niejednokrotnie weryfikacja różnych rodzajów kont internetowych wymaga podania swojego numeru komórkowego. Siłą rzeczy podajemy swoje dane w sieci, w tym również swój numer telefonu. W ten sposób tworzy się baza informacji o danych osobach i ich numerach. Na korzystanie z tych danych pozwala prawo.  Nie każdy numer jest jednak dostępny w tej bazie. Wynika to z tego, że dana osoba lub firma po prostu nigdy nie zamieściła swojego numeru w Internecie. Zdarza się to jednak rzadko. Przeważnie za pomocą wyszukiwarki numerów udaje nam się uzyskać jakiekolwiek informacje. Na odnalezienie interesujących Cię danych, wyszukiwarka potrzebuje zaledwie kilku sekund.

kto do mnie dzwonił

Jak sprawdzić, kto do mnie dzwonił?

To bardzo proste. Wystarczy, że wejdziesz na stronę z wyszukiwarką telefonów online i wpiszesz interesujący Cię numer. Jeżeli numer znajduje się w zasobach Internetu, możemy otrzymać odpowiedź na pytania takie jak te, w jakiej sieci jest dany numer, czy jest to numer komórkowy, czy stacjonarny, oraz z jakiego jest kraju. Co ciekawe, możemy również przeczytać ewentualne komentarze na temat danego numeru. Jest to szczególnie przydatne w przypadku tak zwanych numerów nękających. Często okazuje się, że połączenia z danego numeru otrzymywali także inni użytkownicy. Takie informacje możemy uzyskać czytając komentarze na temat danego numeru telefonu.

Co jeszcze oferują strony z namierzaniem telefonów?

Namierzanie numerów telefonów przez Internet to bardzo przydatna opcja. Wyszukiwarki internetowe oferują też wiecej możliwości. Korzystając ze strony takiej jak infonumer.pl, możesz nie tylko bez problemu wyszukiwać numery telefonów, ale skorzystać również z opcji wyszukiwania osób, oraz wyszukiwani firm. To baza danych zebranych również za pośrednictwem Internetu. Dzięki temu, uzyskasz wszelkie informacje, jaka dana osoba bądź firma zamieściła na swój temat w Internecie.

Dlaczego wyszukiwarka numerów jest przydatna?

Poza zwykłym zaspokojeniem ciekawości, wyszukiwarka numerów telefonu może również uchronić nas przed stratą czasu w postaci rozmów marketingowych, na które nie mamy ochoty. Chyba każdy z nas wie, że jeśli już odbierzemy telefon od konsultanta, nie jest wcale zbyt łatwo zakończyć taką rozmowę. Niejednokrotnie jesteśmy zmuszeni na wysłuchiwanie kilkuminutowych wywodów na temat danych produktów. Potrzeba sporo asertywności, aby od razu zakończyć rozmowę. Często również początkowo nie zdajemy sobie sprawy z tego, jaki charakter ma dana rozmowa telefoniczna. Dopiero po czasie orientujemy się, że dzwoniący do nas konsultant chce zaproponować nam zakup ubezpieczenia lub garnków. Warto pamiętać, że konsultanci telefoniczni pozyskują nasze numery w sposób podobny do działania wyszukiwarki numerów. Pobierają je z bazy danych dostępnych w Internecie. Inna sytuacja to tak zwane „głuche telefony”, które zdarza się nam odbierać. Wielu użytkowników skarży się na powtarzające się telefony, po odebraniu których w słuchawce zapada cisza. Korzystając z wyszukiwarki numerów online, możesz sprawdzić, czy dany numer nęka kogoś więcej, niż tylko Ciebie. Możesz również przeczytać komentarze na temat połączeń przychodzących z tego numeru oraz zostawić swoją własną opinię.