Jak wybrać myszkę komputerową do pracy biurowej?

Myszka komputerowa jest nieodłącznym elementem każdego sprzętu komputerowego, bez różnicy czy jest nim laptop czy komputer stacjonarny. Odpowiednia myszka komputerowa potrafi zdziałać prawdziwe cuda, tym samym poprawiając efektywność naszej pracy. Wybór wygodnej myszki to również zadbanie o zdrowie naszego układu kostnego, bowiem długo godzinna praca przed sprzętem wiąże się również z obciążeniem naszych nadgarstków, które w takim przypadku przez wiele godzin znajdują się w niekomfortowym i krzywdzącym stanie.

Myszka komputerowa do pracy - co warto wiedzieć?

Myszka komputerowa jest tak naprawdę urządzeniem, bez którego nie na sposób się obejść, jeżeli pracujemy regularnie przy sprzęcie komputerowym. Nic więc dziwnego, że jest to jedna z najczęściej kupowanych peryferii komputerowych. Dlatego też odpowiedni wybór dopasowanego sprzętu jest jakże istotny. Tak naprawdę wciąż wiele osób, w tym na dodatek osoby pracujące zawodowo przy komputerze, gdzie pamiętajmy jest to co najmniej 8 godzin dziennie, nie zdaje sobie sprawy, że źle dobrana mysz, może przyczynić się potem do wielu problemów. Naturalne jest, że najchętniej kupilibyśmy jakąś najtańszą myszkę, ale naprawdę nie lepiej wydać trochę więcej pieniędzy, aby zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt? Nieprawidłowo dobrana myszka nie jest tylko kwestią szybkości czy efektywności wykonywanych działań, ale również są to nieodwracalne urazy wynikające z przeciążenia mięśni i ścięgien. Przed zakupem warto także dobrać odpowiednią myszkę do ułożenia naszej ręki, która będzie dla nas wygodna, ponieważ nie ma jednego uniwersalnego kształtu tego sprzętu. 

Jaki model wybrać - laserowy czy optyczny?

Współczesne myszki komputerowe wyposażone są w sensory laserowe lub optyczne. Obie technologie tak naprawdę działają identycznie, wypuszczają wiązkę światła, która odbijana jest od powierzchni, aby następnie przesłać informację zwrotną do położenia wskaźnika. Porównując dwa modele, sensory optyczne są mniej precyzyjne, a także żeby lepiej działały potrzebują odpowiedniej podkładki. Za to sensory laserowe charakteryzują się szybkością oraz dużą precyzją. Z tego względu są najczęściej polecane dla osób, które na co dzień pracują z komputerem. Tak naprawdę działają one na niemal każdej powierzchni, wyjątkiem są tylko różnego typu płaszczyzny szklane. Zatem kupując mysz laserową nie potrzebujesz żadnej specjalnej podkładki do pracy, chyba że wygodnie ci się na niej pracuje i lubisz z niej korzystać. Krótko podsumowując, dla zwykłego użytkownika sensory optyczne i ich dokładność są wystarczające, do tego warto dodać, że owe myszki są tańsze od tych laserowych, jednakże to myszy o technologii laserowej umożliwiają uzyskanie wyższego DPI, czyli prędkości przesuwania myszki, dlatego decyzja która myszka będzie wygodniejsza do użytkowania do pracy biurowej należy do Ciebie.

Myszka komputerowa bezprzewodowa

Bezprzewodowa czy na kablu, które rozwiązanie jest lepsze?

Dużo osób przy wyborze myszki komputerowej zastanawia się czy zdecydować się na wskaźnik bezprzewodowy czy ten wyposażony w kabel. Jedną z oczywistych zalet myszy bezprzewodowej jest na pewno to, że uwalnia ona od kabli plączących się na biurku, a także umożliwia ona sterowanie komputerem z o wiele większej odległości. Jednak jej minusem jest konieczność ładowania bądź wymiany baterii na nową, ale zazwyczaj mysz pracuje długo, ponieważ są to zazwyczaj 3 miesiące lub nawet pół roku. Obecnie mamy dostępne dwie opcje łączności bezprzewodowej - jest to łączność radiowa z pomocą dedykowanego odbiornika i Bluetooth. Myszki, które są wyposażone w odbiornik Bluetooth nie potrzebują do połączenia innych dodatkowych odbiorników, ale za to są o wiele droższe. Jeśli chodzi o myszkę przewodową, czyli na kablu, tutaj występuje tylko jeden rodzaj komunikacji. Wszystkie operacje wykonywane na urządzeniu są przedostają się w postaci sygnałów do komputera bezpośrednio przez przewód. Jego materiał jak i długość powinny zostać indywidualnie dopasowane do rodzaju stanowiska pracy. Zaletą myszki przewodowej jest zdecydowanie jej parametr input lag, czyli opóźnienie, jakie występuje między ruchem myszki a zmianą położenia kursora. W przypadku myszek bezprzewodowych to opóźnienie jest o wiele większe.

Gdzie kupić sprawdzone myszki komputerowe?

Wiele osób zastanawia się także gdzie najlepiej kupić sprawdzone i dobre jakościowo myszki komputerowe. W tym momencie rozwiejemy wszelkie możliwości. Hama mobile https://hamamobile.pl/myszki-komputerowe, jest sklepem godnym polecenia. Znajdziesz tutaj idealnie doprecyzowaną myszkę do Swoich oczekiwań w dobrej cenie, ale także inne liczne akcesoria, wyprodukowane z jak największą dbałością i oparciami o najnowocześniejsze technologie.