Organizacja eventów, koncertów i imprez sportowych – nowa specjalność na zarządzaniu!

Przemył czasu wolnego to coraz popularniejsza gałąź gospodarki, wiążąca się z odpoczynkiem i rozrywką. Jeśli chcesz kształcić się w tej dziedzinie, przekonaj się, co oferuje nauka na specjalności organizacja eventów.

Czym jest przemysł czasu wolnego?

Wartościowe wykształcenie to nie tylko wysoki poziom nauczania i możliwość otrzymywania kolejnych certyfikatów czy tytułów naukowych. To również dopasowanie kierunków i specjalności studiów do aktualnego zapotrzebowania rynku. Obecnie coraz świadomiej spędzamy swój czas wolny, chcemy, by nasza rozrywka była atrakcyjna, ciekawa, urozmaicona i twórcza. Chętnie bierzemy udział w różnego rodzaju eventach, imprezach plenerowych, koncertach czy festiwalach. Również władzom miast zależy na tym, by takie imprezy odbywały się często i prezentowały najwyższy poziom, ponieważ stanowią doskonały element promocji regionu. Znacząco zwiększają ilość zainteresowanych nim turystów oraz inwestorów, a tym samym poprawiają jakość życia mieszkańców. Z tego względu konieczne jest zatrudnianie osób, które doskonałe znają środowisko tego typu eventów, potrafią je organizować i właściwie przeprowadzić.

Studia z rozrywki – czego się po nich spodziewać?

Organizacja eventów, koncertów i imprez sportowych, to stosunkowo nowa specjalność, którą można znaleźć w ofercie warszawskiej Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania – zobacz specjalność: Organizacja eventów, koncertów i imprez sportowych. Są to  3-letnie studia I stopnia, po zakończeniu których, można otrzymać tytuł licencjata. Nauka odbywa się zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. Powstanie takiej specjalności było odpowiedzią na aktualne potrzeby rynku – w Polsce organizuje się coraz więcej dużym imprez, wiele z nich posiada międzynarodową sławę i przyciąga ludzi z całej Europy. Ważne jest więc, aby prezentowały one najwyższy poziom. Do tej pory nie mieliśmy kardy, która mogłaby się poszczycić kompleksowym wykształceniem w ty kierunku. Zazwyczaj przygotowywaniem tego typu eventów zajmowały się firmy, których pracownicy byli absolwentami zarządzania lub jakiegoś pokrewnego kierunku, a później swoją wiedzę uzupełniali na różnorodnych kursach i szkoleniach. Teraz całą niezbędną wiedzę mogą osiągnąć w czasie studiów w jednym miejscu.

Czym wyróżnia się ta specjalność?

Organizacja eventów, koncertów i imprez sportowych to studia, które dają rozległą wiedzę z zakresu planowania i obsługi tego typu wydarzeń, ich specyfiki oraz ekonomiki. Kładą duży nacisk na poznanie zasad bezpieczeństwa, uczą promocji firmy, wykorzystywania marketingu internetowego, logistyki, zarządzania zespołem oraz środowiskiem i negocjacji. Pozwalają na dokładne poznanie zagadnień z dziedziny marketingu i hotelarstwa.

Osoby kształcące się na tej specjalności nauczą się profesjonalnego przygotowywania imprez sportowych, kulturalnych, muzycznych oraz innych eventów. Będą musiały przyswoić wiedzę z zarządzania, ekonomii, marketingu, relacji międzyludzkich, a nawet psychologii, jednak to wszystko pomoże im w późniejszej, świadomej pracy.