Opieka osób starszych w Niemczech. Czy możesz zarabiać jeszcze więcej?

​Praca w opiece seniora w Niemczech słynie z dobrych zarobków. W uczciwych agencjach opiekuńczych nawet z podstawowymi kwalifikacjami możesz otrzymać dobrą ofertę. Jest to szansa na uzyskanie stabilności finansowej i rzetelnego źródła dochodu. Czy wiesz jednak, że możesz podnosić swoje kompetencje i zarabiać jeszcze więcej? Dowiedz się, jakie umiejętności cenią niemieckie rodziny.

Jak podnieść swoje kwalifikacje?

Zarobki opiekunek osób starszych w Niemczech zależą od wielu czynników. Na końcową wypłatę wpływają nie tylko Twoje kwalifikacje, ale również trudność zlecenia. Często oferty, które dotyczą opieki osób schorowanych i niesamodzielnych, są wyceniane lepiej. Pamiętaj jednak, aby w kontaktach z agencją opiekuńczą zawsze zachować szczerość. Jeżeli wiesz, że opieka wymagającym nad seniorem nie jest dla Ciebie - nie bój się przyznać rekruterowi. Pomoże Ci on znaleźć ofertę na miarę Twoich możliwości, z dobrą płacą i warunkami.

Jeżeli chcesz uzyskać zlecenia z lepszym wynagrodzeniem podnoś swoje kwalifikacje. Niemcy bardzo doceniają usługi opiekuńcze sprawowane na najwyższym poziomie. Dobrym rozwiązaniem są na przykład kursy opiekuńcze. Przygotujesz się tam do profesjonalnego zajmowania się seniorem. A także dowiesz, jak opiekować się osobami z różnymi schorzeniami. Ceniony jest również kurs pierwszej pomocy. Swoje kompetencje możesz podnieść również poprzez czynne prawo jazdy i bardzo dobrą znajomość języka niemieckiego. Dobrze postrzegane jest także wykształcenie medyczne, na przykład pielęgniarskie.

Gdzie szukać dobrze płatnych ofert pracy w opiece seniora?

Aby podjąć pierwszą pracę w opiece nie musisz posiadać wszystkich wymienionych wyżej kwalifikacji. Wystarczy podstawowe doświadczenie w opiece oraz komunikatywna znajomość języka. Jeśli chcesz osiągnąć lepsze zarobki - rozwijać się zawodowo możesz już w trakcie pracy. Zanim jednak wyjedziesz pamiętaj, aby przyjmować zlecenia wyłącznie rzetelnych agencji opiekuńczych. Uczciwa firma zapewni Ci bezpieczeństwo i dobre warunki pracy. A Ty możesz skupić się na rozwoju i zdobywaniu doświadczenia.

Przykładem cenionej firmy jest Veritas Opieka - jeden z liderów branży opiekuńczej. Średnia pensja bazowa opiekunki osób starszych w tej firmie to 1800€ netto miesięcznie. Jest również możliwość podjęcia zlecenia powyżej 2000€. Firma zapewnia bezpłatny transport w obie strony. Nie płacisz również za wyżywienie i zamieszkanie. Jeśli wyjeżdżasz po raz pierwszy - pamiętaj, że masz zapewnione bezpieczeństwo. Do Twojej dyspozycji pozostaje doświadczony koordynator wyjazdu oraz całodobowa infolinia. Szukasz dobrego zlecenia w Niemczech? Sprawdź najnowsze oferty pracy na: Opiekunka Niemcy od zaraz.

Artykuł partnera