Meble do salonu w 2022 roku - jakie wybrać?

Salon to najbardziej reprezentacyjne miejsce w każdym domu i mieszkaniu - właściciele starają się więc urządzić to wnętrze w taki sposób, by było zarazem funkcjonalne i dekoracyjne. Jakie meble do salonu są najmodniejsze w sezonie 2022 i gdzie szukać meblościanek, foteli i zestawów wypoczynkowych, które wpiszą się w wiodącą stylistykę ostatnich miesięcy?

Styl skandynawski wciąż na topie

Polacy pokochali skandynawskie wpływy aranżacyjne i już od kilku lat sukcesywnie urządzają w tym nurcie swoje domy i mieszkania. Styl ten bazuje na neutralnych, spokojnych kolorach, jak biel, beż, brąz i szarość. W salonie zaaranżowanym w stylu skandynawskim jest wiele miejsca na odwołania do przyrody - w formie dosłownej, jaką są żywe rośliny, jak i pośredniej - np. w postaci obrazów, zdjęć, dekoracji. Salony meblowe, chcąc przyciągnąć klientów, urządzają swoje showroomy w tym stylu, a także prezentują w katalogach aranżacje inspirowane Skandynawią. Atutem takiego wystroju jest jego ponadczasowość, uniwersalność i funkcjonalność - nic więc dziwnego, że jest tak chętnie wybierany przez mieszkańców Europy Środkowej.

Styl boho - gdy wakacje trwają cały rok

Nurt wnętrzarski boho ma wiele wspólnego z wpływami skandynawskimi - przede wszystkim ze względu na inspirację przyrodą. Ogólny klimat wnętrza boho jest jednak zupełnie inny - bardziej ciepły, przytulny i eklektyczny. Jest w nim miejsce na więcej zestawień kolorystycznych i odrobinę artystycznego nieporządku. Wielbiciele hippisowskiej fantazji, bogatego wzornictwa i naturalnych materiałów, jak rattan, drewno i wiklina będą zachwyceni stylem boho i zapragną urządzić w zgodzie z jego założeniami swój dom lub mieszkanie.

Gdzie kupić modne meble w 2022 roku?

Szukając wysokiej jakości i modnych mebli do salonu lub innych pomieszczeń, warto zwrócić uwagę na mniejsze, rodzinne sklepy meblowe, które z niezwykłym zaangażowaniem podchodzą do tworzenia swojej oferty. Przykładem są Salony Meblowe Jawor - ofertę tej marki można przejrzeć tutaj: https://meblejawor.com.pl/. Na stronie znajduje się wiele ciekawych inspiracji i propozycji produktowych, które odświeżą domowe wnętrza i nadadzą im bardziej aktualny charakter.

Artykuł partnera