Legalne nasiona konopi w Internecie

Nasiona konopi są jednymi z najpopularniejszych wśród kolekcjonerów i botaników. W Polsce można je kupić bez problemu w Internecie. Paradoksalnie sprzedaż nasion konopi nie jest przestępstwem, tylko uprawa roślin i używanie narkotyków podlega karze pozbawienia wolności. Nasiona nie zawierają THC – dopiero kiedy nasiono zostanie zasiane, wtedy akt ten staje się zbrodnią.

Rośliny, z których pochodzą nasiona marihuany, zwykle są w 50% płci męskiej, a 50% żeńskiej. W idealnych warunkach uprawnych istnieją większe szanse na rozwinięcie roślin żeńskich.

Aby uzyskać nasiona marihuany, kolekcjonerzy i botanicy zbierają pyłek z roślin męskich i przechowują je w lodówce, aby w późniejszym czasie zapylić żeńskie komórki. Zebrany pyłek nanosi się na kwiaty lub tylko na określone części rośliny (jeśli tylko niektóre gałęzie mają produkować nasiona).

Przykładowe firmy:

Sensi Seeds

Sensi Seeds to rodzaj nasion konopi, które wychwytują wyjątkowe właściwości kwitnące odmiany Cannabis Ruderalis. W naturalnych warunkach rośnie ona w Europie Wschodniej i Rosji. Skrzyżowanie nasion konopi Sensi Seeds z odmianą Indica tworzy niezwykle silną hybrydę, niezbędną w kolekcji każdego, kto zajmuje się ochroną genetyczną roślin.

Serious Seeds

Legendarne nasiona konopi AK-47 firmy Serious Seeds zdobyły niezliczone nagrody w międzynarodowych konkursach. Ta słynna odmiana nasion konopi wciąż zajmuje pierwsze miejsce w kilku kategoriach, w tym "najlepsza Sativa". Większość kolekcjonerów nasion konopi jest zgodna w stwierdzeniu, że AK-47 jest najbardziej znaną odmianą kolekcjonerskich nasion konopi.

konopie

Nasiona konopi w Polsce

Nasiona marihuany są sprzedawane w Polsce tylko jako produkty dla kolekcjonerów lub dla botaników (np. w sklepie ganjafarmer.com.pl), ponieważ konsumpcja i uprawa konopi indyjskich są w Polsce nielegalne, uznawane za przestępstwa oraz podlegają karze. Nasiona marihuany, rośliny zakazanej w Polsce, zgodnie z obowiązującymi przepisami są sprzedawane legalnie w Internecie.

Handel online okazuje się być prosperującym biznesem - dowodem na to jest duża liczba wirtualnych sklepów. Wyszukiwanie w Google wyświetla kilkadziesiąt sklepów internetowych, w których każdy może kupić nasiona konopi za pomocą jednego kliknięcia i to za niewielką sumę pieniędzy. Gdy płatność jest dokonana, paczka zostaje wysłana pod podany adres. W większości sklepów, nie jest nawet wymagana rejestracja.

Nasiona konopi a prawo

W obliczu handlu nasionami konopi w Internecie, policjanci są bezsilni i nie mogą podejmować żadnych działań, ponieważ w Polsce marketing nasion konopi nie jest przestępstwem. Za nielegalny użytek z nasion uważa się, m.in. uprawę, produkcję, eksperymentowanie, przekształcanie, spożywanie i sprzedawanie marihuany w innych formach. Z drugiej strony marketing nasion jest w pełni legalny.
Pomimo statystyk pokazujących, że w Polsce konsumpcja konopi wzrosła i pomimo faktu, że w środowisku online handel nasionami kwitnie, policja nie mogą nic zrobić.

Obrót materiałem siewnym konopi nie podlega prawu karnemu, ponieważ nie zawiera on tetrahydrokarbinolu (THC) - substancji, która daje efekt halucynogenny i która znajduje się na liście substancji zabronionych w Polsce. Tylko uprawa roślin, spożycie i handel stanowią przestępstwa.