Adaptery dynamometryczne - do czego się przydadzą?

Adaptery dynamometryczne elektroniczne przystosowane są do dokręcenia śrub zarówno z prawnym jak i z lewym gwintem. Dynamometryczny adapter nie wymaga częstej kalibracji, która konieczna jest w przypadku tradycyjnych kluczy. Urządzenie to jest na tyle intuicyjne, ze samo informuje o zbliżaniu się i osiągnięciu założonej wartości za pomocą sygnałów dźwiękowych i optycznych. Wartość ta wyświetlana jest na przejrzystym ekranie. 
 
Adaptery oraz klucze dynamometryczne elektroniczne przeznaczone są do pracy w serwisach opon, czyli w warsztatach mechanicznym oraz na liniach produkcyjnych. Produkty te wyróżniają się niezwykle dużą dokładnością, występują w formie standardowych kluczy z rękojeścią lub w postaci adapterów, które są podpinane do grzechotek bądź kluczy. Elektroniczne wersję są bardzo praktyczne w funkcjonowaniu, ponieważ dają możliwość zaprogramowania pożądanego momentu dokręcenia. Co więcej, sygnalizują one zbliżanie się do zadanej wartości momentu za pomocą diody led.
 
adapter
 
W ofercie sklepu dynamometryczne.pl znajdują się modele:
Adapter dynamometryczny elektroniczny 1/2" 10-135 Nm Jonnesway - profesjonalny cyfrowy adapter dynamometryczny. Jego temperatura pracy wynosi od 5ºC do 42ºC. Jego dokładność to ±2% (w prawo oraz ±3% w lewo), wilgotność dopuszczalna: 0 - 90%. Produkt podczas osiągnięcia nastawionego momentu daje sygnał dźwiękowy oraz świetlny. 
Adapter dynamometryczny elektroniczny 1/2" 20-200 Nm Jonnesway - adapter, który zasilany jest 2 sztukami baterii 1,5V AAA, umożliwia dokręcanie w obu kierunkach - lewo - prawo. Produkt podczas osiągnięcia nastawionego momentu daje sygnał dźwiękowy oraz świetlny. 
Cyfrowy adapter dynamometryczny 1/2" 40-200 Nm KING TONY - profesjonalny adapter, którego dokładność wynosi: ±2%, temperatura jego pracy: -10ºC - 60ºC, jego masa wynosi 198,5 g. 
Cyfrowy adapter dynamometryczny 1/4" 6-30 Nm KING TONY - cyfrowy adapter, który posiada rozdzielczość wyświetlacza - 0,1 Nm, alarm przeciążeniowy - 168,8 Nm, dokładność - ±2%.
Cyfrowy adapter dynamometryczny 3/4" 200-1000Nm KING TONY - wysokiej klasy adapter dynamometryczny, którego masa wynosi 585 g. Jego wymiary to: 110 x 56 mm. Dokładność - ±2%, rozdzielczość wyświetlacza - 0,1 Nm.
Cyfrowy adapter dynamometryczny 3/8" 27-135Nm KING TONY - adapter cyfrowy, który posiada wymiary 75x45 mm, jego masa to zaledwie 198 g. Alarm obciążeniowy - 168,8 Nm, jednostki: Nm, kgfm, ft*lb.
 
Każdy z tych adapterów wyróżnia się ponadprzeciętnością oraz uniwersalnością. Urządzenia współpracują z dowolnym pokrętłem oraz grzechotką. Adaptery dynamometryczne zostały stworzone z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, którzy cenią sobie najwyższe kryteria jakościowe. W procesie produkcji wykorzystywane zostały starannie wyselekcjonowane materiały. Dodatkowo jakość narzędzi jest stale weryfikowana, także w trakcie rygorystycznych procedur kontrolnych. Zaletami tych produktów jest wyższa efektywność pracy, niższe koszty, pełna ochrona, właściwy moment dokręcenie zabezpiecza przed roszczeniami gwarancyjnymi.