Słonie jako jedyne ssaki na Ziemi nie potrafią skakać

Słoń jest największym stworzeniem obecnie żyjącym na Ziemi. Jego ogromna masa uniemożliwia mu wykonywanie skoków a także przeszkadza w sprawnym biegu, dawniej jednak słonie były wykorzystywane jako zwierzęta bojowe. Uważane są za bardzo inteligentne stworzenia, ich mózg waży około sześciu kilogramów, czyli ponad czterokrotnie więcej niż ten narząd w ciele człowieka.

Komentarze:

 1. hmmm napisał:

  czy przypadkiem wieloryby nie są wiekszymi stworzeniami od słoni??

 2. admin napisał:

  W tym fakcie chodziło jednak o stworzenia lądowe, które nie potrafią skakać :) ale faktycznie, wieloryb jest większy od słonia.

 3. Piotrek napisał:

  chciałbym zobaczyć skaczącego nosorożca. Albo skaczącego bizona, krowę lub innego dużego ssaka. Może niektóre z nich skaczą, ale twierdzenie, że tylko słoń nie potrafi wydaje mi się dalekie od prawdy.

 4. Robert napisał:

  Slon faktycznie nie moze skakac. zyrafa czy nosorozec wberw pozorom moze.. nie chodzi tu o skoki wzwyz tak jak np. kozica. Te zwierzeta w czasie biegu skacza. Slon nie potrafi skakac poniewaz jako jedyne zwierze na ziemi ma 4 kolana… czyli konczyny ktore zginaja sie do tylu. zauwazcie ze kazde inne zwierze ma dwa kolana i dwa lokcie czyli konczyny zginajace sie do przodu.. to wlasnie dlatego te zwierzeta potrafia skakac.

 5. Robert napisał:

  acha bledem jest twierdzenie ze to masa przeszkadza w sprawnym bieganiu.. jak juz napisalem wczesniej slon ma 4 kolana dlatego nie potrafi sprawnie biegac. a jako tak poteznie zwierze nie potrzebuje uciekac poniewaz jako tako nie ma naturalnych wrogow. Natura wyposazyla slonia w 4 kolana poniewaz kolano jest wytrzymalszym stawem niz lokiec. wiec aby utrzymac bez kontuzji te kilka ton slon musi miec mocne wszystkie 4 konczyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>